Upratovacia služba, Bratislava, Slovensko

Co když s plísněmi nehne ani rekonstrukce bytu?

Co když s plísněmi nehne ani rekonstrukce bytu?

Zář 4, 2017

Plísně v bytě to je složité téma. Tento parazit žije a rozmnožuje se při vlhkosti vzduchu nad 60 %. Nad tuto hranici se často dostává spousta domácností v ČR.

Abyste se plísní zbavili, musíte je zcela vymýtit, jinak si koledujete o jejich další šíření. Hlavně byste měli vědět, jak se s nimi účinně vypořádat před tím, než se uchýlíte k nesmyslným úpravám bytu. Vím, o čem mluvím, bohužel jsem toho živým důkazem. Čím odstranit plíseň.

Čím odstranit plíseň…

Plísně v bytě jsme měli od té doby, co jsme se do něj nastěhovali. Když se nám narodilo miminko, nechtěli jsme, aby žilo v nezdravém prostředí. Proto jsme se pustili do rekonstrukce, kdy jsme narušené stěny obili do betonu a nanesli novou omítku. Jenomže s postupující zimou se plísně zase objevily. Nedovedli jsme si vysvětlit, čím by to mohlo být zapříčiněno. Bylo zřejmé, že jako laikové jsme na to krátcí a že nevíme čím odstranit plíseň. To nás přivedlo k myšlence, že by pomohlo pomoct přizvat někoho z oboru, kdo se v problematice vyzná. protiplísňový nátěr LSG

Aby se vlhkost nevsakovala…

jak správně větratPo menším pátrání jsme našli firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se nám zalíbila a která se likvidací plísní a celým procesem jejich odstraňování zabývá. Od techniků této firmy jsme se dozvěděli, že hlavní chybu děláme v tom, že málo větráme. Tím napomáháme k zvyšování vlhkosti v bytě. Další problém byl v tom, že jsme sice při rekonstrukci odstranili plísně i s omítkou. Ale nevypořádali jsme se s plísňovými sporami, které v bytě zůstaly a čekaly na svou příležitost, kdy se zase přihlásí o slovo. Začali jsme tedy pečlivě větrat. Technici odstranili plísně ze stěn a s pomocí průmyslového vysavače a dezinfekce odstranili i plísňové spory. A aby se už vlhkost nevsakovala do stěny, natřeli nám stěnu nátěrem proti plísním LSG. Zatím funguje toto opatření perfektně a žádné podobné problémy už se u nás nevyskytly.

468 ad

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *