Upratovacia služba, Bratislava, Slovensko

Sprejery za umělce nepovažuju, pro jejich „umění“ musíme bojovat

Sprejery za umělce nepovažuju, pro jejich „umění“ musíme bojovat

Zář 7, 2017

Všechno, co jsem si kdy myslela o sprejerech, jsem musela přehodnotit po tom, co se k nám vloupali na zahradu a poškodili zadní stěny našeho domu.

Před touhle akcí jsem se sprejery moc nezabývala. Ale asi jsem je nevnímala tak negativně jako většina společnosti. Chápala jsem je spíše jako umělce, kterým nikdo nerozumí a kteří si také hledají své místo pod sluncem, ale vydávají se k tomu zcela odlišnou cestou. -Graffiti, odstraňování Praha

Jenomže po téhle události, když jsem si zažila na vlastní kůži to, co už mnozí znali, jsem si uvědomila, že vlastně jde jen o sebestřednost a bezohlednost určitých osob. Nemá to nic společného se svobodou projevu nebo rozvíjením nového umění.

Umění…

nejlevnější odstranění graffitiUmění graffiti s tím nemá rozhodně nic společného. Ono totiž hodně záleží na tom, jaký způsob pro sebeprezentaci si sprejer vybere. Jestliže využije veřejných ploch k něčemu takovému určených, jsem všemi deseti pro takové vytváření umění. V případě, že si ale vybere soukromý objekt, na kterém jeho majiteli záleží, a do jehož opravy by případně musel investovat ze svého, nemám pak pro sprejera žádné pochopení.recenze odstranění graffiti

Jediné štěstí je, že už v dnešní době máme možnost něco proti té verbeži podniknout. Já jsem se spojila s firmou Graffiti, odstraňování Praha, která mi pomohla sprej ze stěny odstranit. A poté na čistou a opravenou omítku domu nanesla antigraffitový nátěr, který mi bude pomáhat do budoucna. V případě další přepadovky sprejerů s tím už nebudu mít tolik starostí a finančních výdajů, A SERVIS LIPKA, s.r.o. všechno sám zajistí na své náklady – odstraní graffiti bez rizika poškození omítky a ještě ke všemu obnoví vrstvu ochranného nátěru.

Musím říct, že mi spadl kámen ze srdce. Nemám teď vůbec obavy a případný příchod sprejerů mě vůbec nijak neděsí. Ať si klidně přijdou, jejich graffiti na našem domě  stejně moc dlouho nevydrží.

468 ad

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *